Oliwa aromatyzowana pieczonym 🧄 czosnkiem to świetny dodatek. Walory aromatyczne podkreślą smak każdej sałatki, a delikatny czosnek 🧄rozsmarowany na świeżej pajdzie chleba wzniesie kolejny kęs na wyższy poziom smakowitości. Dzięki papryczce chilli 🌶 wyczujemy nieprzytłaczającą ostrość, a smak oliwy wyda się lekko podkręcony. Podczas obróbki cieplnej czosnek traci swoją całą gorycz a zyskuje słodycz, wyczuwalny i przyjemny smak czosnku pozostaje. To nie może się nie udać. Przechowywać można całkiem długo, w miejscu raczej ciemnym – niekoniecznie w lodówce.

Tak przygotowany czosnek 🧄 świetnie się sprawdza jako podstawa masła czosnkowego lub element uzupełniający innych smarowideł np. pasty z białej fasoli

Czosnek w takim wydaniu po prostu trzeba spróbować.

Polecam.

Jest pysznie❣️

Oliwa aromatyzowana pieczonym czosnkiem

Składniki

Przepis

Ciasto
Dodatki aromatyczne wedle uznania:
  1. Obieramy czosnek, polecam obrać od razu 3 lub 4 główki. Upieczony czosnek znika na kanapkach w tempie błyskawicznym.
  2. W naczyniu żaroodpornym rozkładamy równomiernie czosnek i zalewamy go oliwą tak aby mniej więcej przykryć ząbki
  3. Chilli rozkrajamy na pół i dokładamy do zalanego czosnku. W tym momencie dokładamy również inne dodatki wedle smakowego uznania. Dolewamy oliwy tak aby wszystkie składniki były mniej więcej przykryte. Te dodatki, które moim zdaniem idealnie się wpasują do takiej aromatyzowanej oliwy wymieniłam obok przy składnikach przepisu.
  4. Dorzucamy szczyptę soli.
  5. Rozgrzewamy piekarnik do 120st (termoobieg). I wstawiamy oliwę wraz z dodatkami na około 15 minut. Dobrze jest przykryć naczynie (albo przykrywką albo owinąć folią aluminiową). Następnie zmniejszamy temperaturę do ok 90 st i dusimy jeszcze około 20 minut. Możemy ustawić od razu niższą temperaturę 90 st, ale wtedy duszenie przedłużamy do godziny czasu.

Oliwa aromatyzowana pieczonym czosnkiem

oliwa aromatyzowana pieczonym czosnkiem - talkables -1
oliwa aromatyzowana pieczonym czosnkiem - talkables -2
oliwa aromatyzowana pieczonym czosnkiem - talkables -3

Zajrzyj do naszej kuchni, wszystko jest TUTAJ.

Jeżeli spodobał Ci się ten przepis, 

zapisz się do Newslettera Talkables.

Tam czeka Cię wszystko to, co najlepsze!

Newsletter Talkables

POLECANE