Nela mała reporterka

Tu dziecięca wyobraźnia nie zna granic

Nela Mała Reporterka

Wakacje – czas wypraw mniejszych i większych. Razem z dziećmi, poznajemy lokalne okolice i snujemy plany o podróżach na koniec świata. Nasze maluchy mają wyobraźnię bez granic. Dobrze jest to wykorzystać opowiadając im o świecie, który przecież jest taki piękny.

Cudną pozycją, która na pewno przybliży zarówno Maluchom jak i nam samym wiele rejonów świata,  jest seria o Neli – chyba najmłodszej reporterce. Zjeździła świat wzdłuż i wszerz. Przywiozła interesujące historie, całe zaplecze ważnych informacji oraz wiele pięknych zdjęć.

Zdecydowanie Polecam!

Seria:  

Nela mała reporterka

Autor:  Nela

Wydawnictwo:  National Geographic

Język wydania: polski

Język oryginału: polski

Nela mała reporterka - seria
Nela mała reporterka - seria

Tytuły w serii:

10 niesamowitych przygód Neli

Nela na 3 kontynentach

Nela na tropie przygód

Nela i tajemnice świata

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

Nela na kole podbiegunowym

Nela i skarby Karaibów

Nela i tajemnice oceanów

Nela mała reporterka - seria; przez dżunglę, morza i oceany
Nela mała reporterka - seria; na kole podbiegunowym
Nela mała reporterka - seria; ni tajemnice świata
Nela mała reporterka - seria; na trzech kontynentach
Nela mała reporterka - seria; i tajemnice oceanów

Mój opis

Nela to podobno najmłodsza reporterka na całym świecie. Dziewczynka wraz z pomocą swoich rodziców w wieku ośmiu lat wydała pierwszą książkę o swoich przygodach: “10 niesamowitych przygód Neli”. Nela w serii swoich książek opisuje różnice międzykulturowe, swoje zamiłowanie do przyrody i zwierząt, a także dowiadujemy się m.in. o jej pasji do nurkowania. W książkach znajdziemy sprawozdania z wielu wypraw na różne krańce świata, m.in.:  Etiopia, Zanzibar, Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Malezja, Indonezja, Peru, Chile czy nawet Grenlandia.

Nela mała reporterka - seria; okładka
Nela mała reporterka - seria; nurkowanie
Nela mała reporterka - seria; nurkowanie znaki

Książki są napisane bardzo prostym językiem, przystępnym dla młodszych dzieci. Wydawnictwo dedykuje tę serię dla dzieci 6-12 lat, jednak ja polecam dla dzieci już 5 letnich. Wiele pięknych zdjęć czy odręcznych rysunków młodej autorki – to niewątpliwie dodatkowe atuty tych pozycji.

Nela mała reporterka - seria; mapy

Początek książki to mapa świata z oznaczonymi rejonami, do których zostaniemy zabrani w kolejnych rozdziałach danej pozycji. Wiemy dokładnie, o którym kraju, w jakim rejonie świata pisze autorka.

Nela mała reporterka - seria; mapy

Dostajemy rzetelne informacje o ludziach z innych kultur oraz ich zwyczajach; dzikich, rzadkich zwierzętach czy kultowych miejscach (np. machu picchu).

Moje podsumowanie

Razem ze starszakiem chętnie odkrywamy niezwykłe przygody i podróże Neli.

Wszystkie opowieści zachęcają dzieci nie tylko do czytania, ale też do zainteresowania się światem i podróżami. Mój starszak zapragnął nauczyć się nurkować. 😊

Wspierają ciekawość dzieci, poszerzają ich horyzonty. Pokazują, że istnieje coś jeszcze poza własnym podwórkiem. Uwypuklają różnice międzykulturowe, pokazują zalety poznawania i uczenia się.

Serię mojemu synkowi kupiłam w Empiku, korzystając z promocji 3 za 2. Myślę, że w innych księgarniach też można załapać się na spore zniżki sezonowe.

Ogólnie cena wszystkich, kupowanych oddzielnie, książek z serii, niska nie jest więc warto łapać okazję.