170 km od Warszawy. (ponad 2 godziny jazdy)

Droga do Bałtowa nie jest mocno wymagająca: większość trasy pokonujemy eską. Natomiast drogi lokalne są świeżo po remoncie, jednopasmówki, ale dość szerokie. Dodatkowym atutem są przepiękne wyżynne krajobrazy, które możemy podziwiać w drodze do samego miasteczka. Tyle zieleni…  z całą pewnością “wielkomiasteczkowi” docenią. 

Jurapark w Bałtowie -3

O Jurapark w Bałtowie z naszego punktu widzenia.

Dla kogo? 

Zanim wybierzemy się w podróż zawsze zadajemy sobie to samo pytanie – czy to aby dla naszego dziecka? U nas zestaw 6 i 3. Bawili się świetnie. Można tam znaleźć atrakcje i dla tych najmniejszych i ciut starszych. Natomiast wydaje mi się, że starsze nastolatki mogłyby się już tutaj nudzić.

Jura Park w Bałtowie - 2

Oferta

Zaczynając od dołu, oczywiście park jurajski, który oferuje wędrówkę poprzez wszystkie prehistoryczne epoki. Dinozaury, które wyglądają jak żywe, a ich rozmiary robią wrażenie. W trakcie spaceru można zajrzeć do namiotu archeologów i własnoręcznie odkopać kości pre-gadów. Ilustrowane tablice edukacyjne w przyjazny sposób opowiadają o przeszłych dziejach ziemi. 

Kolejnym etapem jest muzeum jurajskie.  Tutaj można zobaczyć prawdziwe szczątki wymarłych olbrzymów, w galotach wizualizacje dna morskiego oraz różne przekroje skalne. Imponujące.

Jurapark w Bałtowie - 4

Zwierzyniec bałtowski, to takie lokalne safari. Świetnym pomysłem było zwiedzanie z pozycji pasażera autobusu “szkolnego”. Dla małych dzieciaków genialne rozwiązanie. A jest na co popatrzeć: strusie biegające wolno po dość dużej przestrzeni, stada “dzikich” zwierząt z ich najmłodszymi obywatelami, ciekawskie wielbłądy, hiperaktywne dziki, dostojne żubry, daniele. Taka przejażdżka trwa około 30-40 minut, a autokar może nas wysadzić przy kolejnej atrakcji jaką jest Polska w miniaturze (i zaoszczędzić wspinaczki z maluchami na górę). 

Jurapark w Bałtowie 1

Wspomniana Polska w miniaturze to kolejna ciekawa opcja na bałtowskiej mapie. Pomniejszone repliki zamków i pałacy z całej Polski są zdecydowaną atrakcją dla młodych podróżników z aktywną manią wielkości: “Patrz mamo dosięgam do murów zamku w Malborku”… i takie tam rozmyślania o długości polskiej granicy – wygląda na to, że wcale nie jest taka długa, jakby się wcześniej wydawało. 

Z tego miejsca w dół kompleksu można zjechać wyciągiem krzesełkowym (chyba, że tak jak my traficie na burzę z piorunami, wtedy można zaczekać na kolejny autobus).

To jeszcze nie wszystkie propozycje, które oferuje kompleks Jurapark w Bałtowie. Goście do swojej dyspozycji mają jeszcze Sabatówkę. Miejsce tylko dla osób o mocnych nerwach. Mieszka tam prawdziwa czarownica, która z pomocą swoich współpracowników wabi do jaskini.  W tym miejscu zaskakuje dbałość o szczegóły całego wystroju. Wszystkie aranżacje przemyślane i bardzo ciekawie wykonane.

Atrakcji jest jeszcze trochę. Na pewno polecamy prehistoryczne oceanarium z filmami 3D … i poczekajcie do samego końca (szczególnie polecam starszym dzieciom – warto, natomiast niektóre maluchy mogą przepłacić seans płaczem). 

Więcej informacji na temat atrakcji w Jurapark w Bałtowie znajdziecie na ich stronie internetowej, która jest naprawdę dobrze przygotowana. Po pierwsze, aby uniknąć kolejek bilety można kupić on-line (często można załapać się na jakieś promocje) TUTAJ. Po drugie jest tam opis wszystkich dostępnych opcji: TUTAJ. Po trzecie, ze strony macie możliwość zaplanowania całego wyjazdu, ponieważ są tam podpowiedzi co jeszcze warto zwiedzić w okolicy oraz baza noclegowa TUTAJ.

Z dodatkowych informacji: na miejscu są dostępne miejsca, gdzie można rozłożyć się z własnym prowiantem, są lokalne punkty gastronomiczne (smażalnia ryb, bar mleczny, grill, fast food), toalety (wystarczająca ilość, kolejek nie było). Jest kilka parkingów, więc o miejsce nie trzeba się bać. Dla swoich pociech można wypożyczyć wózek. Kompleks dobrze zorganizowany.

Nasza ocena?

Miejsce godne polecenia!

Fotorelacja z Jurapark w Bałtowie.

Zdjęcia rodzinne - sample 6

🤔 Jeżeli podoba ci się ten wpis 🤔powiedz mi o tym,

skomentuj, podziel się z innymi lub polub na moim funpage-u.

Dzięki Twojej reakcji będę wiedziała, które wpisy są dla Was ciekawe, a które tematy lepiej omijać. 

Talkables: every family has a story, welcome to Ours…

Zajrzyj do naszych wpisów o miejscach, w których już byliśmy.

TUTAJ

Sprawdź czy warto tam się wybrać.
Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.

Apteczka: to jest to  COŚ co zawsze należy mieć ze sobą

Apteczka (dobrze skompletowana) przydaje się zarówno w podróżach tych długich wakacyjnych, ale i krótszych weekendowych. To jest COŚ co zawsze należy mieć ze sobą. Szczerze powiedziawszy ja swojej nie wyjmuje z naszej torby podróżnej.  Będąc przygotowanym na każdą ewentualność (którą możemy przewidzieć), będzie nam dużo lżej.

Sprawdź co powinno się w niej znaleźć: TUTAJ.