Błędne koło

Będąc aktywnym rodzicem dość trudno znaleźć czas tylko dla siebie nie mówiąc o czasie tylko we dwoje. Dopada rutyna. Dni pędzą coraz szybciej. Obowiązki dyktują tempo dni. Bardzo ciężko się zatrzymać. Obawa przed wypadnięciem z torów jest tak duża, że wolimy po prostu biec dalej, pilnując aby tym najmłodszym niczego nie brakowało. 

Obiecujemy sobie zmianę. Robimy miesięczne plany. Wpisujemy na sztywno konkretną datę: “Randka z partnerem”. I co się dzieje? Najczęściej właśnie w “ten dzień” Wasze dziecko ląduje w łóżku z temperaturą wyskakującą z słupka termometra. Randka odwołana. Znaleźć kolejny termin – to już nie takie proste, wszak inne priorytety biorą górę. 

Kolejne dni mijają. Zaczynacie przechodzić obok siebie niczym ludzie na ulicy. Mijacie się. Zamiast ze sobą, żyjecie obok siebie. W końcu zapominamy o sobie, o partnerach. Swoje sprawy odkładamy na “inną okazję”, która może już się nie wydarzyć. Zasłaniając się brakiem czasu, zaczyna doskwierać brak bliskości tej drugiej osoby. Zamykamy się w sobie. A życie staje się coraz bardziej ponure. 

Koniec końców, to te osoby dla których staramy się najbardziej (dla dzieci) zaczynają odczuwać w rodzinie brak zaangażowania uczuć. Przestają rozumieć. Zaczynają się denerwować bo są niepewne. Złość często przechodzi w agresję. Rodzą się kolejne problemy.

A wystarczyło znaleźć czas dla samego siebie…

Łapię chwile ulotne jak ulotka*

To co ważne, bywa ulotne. Zatem nie traćmy prawdziwej wartości sprzed oczu i zadbajmy o to, by każdy czuł się dobrze mimo natłoku dnia codziennego. Dzieci widzą wszystko, uczą się kopiując nasze zachowania. Jeżeli pokażemy im czym jest miłość i że czas dla siebie jest bardzo ważny, będą wiedziały jak w przyszłości wyznaczać swoje priorytety. 

Janów Podlaski – tu można odnaleźć siebie na nowo

Janów Podlaski to takie miasteczko, przez które przechodzi tylko jedna główna droga. Wszędzie można przejść piechotą. Cisza i spokój dominują każdy krok. Raz na jakiś czas przejedzie samochód. Ta jedna, główna droga prowadzi na ślepo do jednego miejsca. Wielka brama jednoznacznie określa azymut spaceru. Stadnina koni w Janowie Podlaskim – miejsce, w którym duch czasu jest dobrze zaznaczony. Miejsce z wielkim potencjałem, które tylko czeka aż hojny inwestor odkryje je na nowo. Majestatyczne, przepiękne zwierzęta, których mądrością nie można się nadziwić. Spacer w tym miejscu to ogromna przyjemność i prawdziwy odpoczynek. 

Zamek Biskupii w Janowie Podlaskim

Hotel jakich mało, zdecydowanie warto to podkreślić. Wysiłek jaki został zainwestowany w wygląd tego miejsce z pewnością zostanie doceniony. 

Nowoczesne wnętrza przeplatają się z pięknymi śladami historii.

Elegancka i bardzo smaczna kuchnia. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mimo, że sala zabaw dla dzieci jest w tym hotelu to uważam, że nie jest to idealne miejsce na wyjazd w ich towarzystwie. Natomiast na weekend we dwoje niemal idealna lokalizacja. Tu będziecie “skazani” na siebie i swoje towarzystwo.  Jeżeli chcesz uciec od miejskiego zgiełku, odpocząć w otoczeniu natury, spróbować dobrej kuchni w zamkowej piwnicy, na niezłym odludziu (co nie znaczy, że w hotelu nie ma ludzi), to warto się zastanowić. 

Janów Podlaski – Grota Naruszewicza

Podróż w czasie…

Zadbano o szczegóły. Motyw wiodący Janowa Podlaskiego pojawia się na każdym kroku. Trudno zapomnieć, że tuż obok jest słynna stadnina koni.

Wymówek może być wiele. Każda lepsza od drugiej. Ale czy warto? Czy warto specjalizować się w precyzyjnym odhaczaniu zadań każdego dnia? Może lepiej dać sobie szansę i od czasu do czasu podrzucić swoje skarby dziadkom, a samemu złapać wiatr w żagle… 

*Paktofonika – “Chwile ulotne”

Jeżeli podoba ci się ten wpis, powiedz mi o tymskomentuj, podziel się z innymi lub po prostu polub mój funpage.

Dzięki Twojej reakcji będę wiedziała, które wpisy są dla Was ciekawe, a które tematy lepiej omijać. 

Talkables: every family has a story, welcome to Ours…

Zajrzyj do naszych wpisów o miejscach, w których już byliśmy.

TUTAJ

Sprawdź czy warto tam się wybrać.
Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.

Apteczka: to jest to  COŚ co zawsze należy mieć ze sobą

Apteczka (dobrze skompletowana) przydaje się zarówno w podróżach tych długich wakacyjnych, ale i krótszych weekendowych. To jest COŚ co zawsze należy mieć ze sobą. Szczerze powiedziawszy ja swojej nie wyjmuje z naszej torby podróżnej.  Będąc przygotowanym na każdą ewentualność (którą możemy przewidzieć), będzie nam dużo lżej.

Sprawdź co powinno się w niej znaleźć: TUTAJ.