Książki dla dzieci – subiektywny wybór Talkables.
Część 2.

Tym razem będzie o książkach dla troszkę mniejszych moli książkowych. Opowiemy o książkach, które zauroczyły naszą 4ro latkę. Zapraszamy.

Żółwik z oceanu.

Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Stanecka Zofia
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książeczka jest bardzo wartościową pozycją na naszej półce. Duszek Tuli Tuli opowiada o losach malutkiego żółwika karetta, który zaczyna swoją przygodę na naszej planecie. Maluchy mogą się dowiedzieć o zwyczajach żółwi, o problemach i niebezpieczeństwach jakie na nie czekają w wodnych otchłaniach. Poznajemy różne rodzaje żółwi morskich, oraz inne zwierzęta, które możemy spotkać w oceanie. Przy okazji przemycana jest wiedza np. na temat konsekwencji zaśmiecania środowiska. Dodatkowo książka jest przepięknie wydana. Ilustracje są kolorowe, jednoznaczne i spójne.

Polecamy tę pozycję!

Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

Szymanowicz Maciej
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wyobraźnia nie zna granic – tak krótko można podsumować tą nietuzinkową pozycję dla małych czytelników. Pozycja opracowana z humorem zarówno graficznym, jak i w treści – idealnie skrojona całość. Zdecydowanie pozytywnie działa na dzieci, rozpędza ich ciekawość, aktywuje kreatywność i myślenie “co by było gdyby”. Książka doprowadza do tego, że dzieciaki z dużą uwagą przyglądają się najmniejszym drobinkom, a czasem specjalnie zostawiają okruchy pod stołową nogą. Czytając tę pozycję wszyscy bardzo dobrze się bawimy, wszak chyba na zawsze iskierka dziecka tli się nawet w najbardziej dorosłym człowieku. Powrót do dziecięcego błogostanu. 

Raczej nie polecam czytania tej pozycji przed spaniem 😉. 

Zdecydowanie polecamy! 

Mysi domek. Sam i Julia

Schaapman Karina
Media Rodzina

Mądra, dobra i bardzo pozytywna książka dla dzieci. O mocy przyjaźni i ciekawych przygodach. Książki tej serii opowiadają o niecodziennej codzienności mysich przyjaciół Sama i Julii. Pięknie wydana: ilustracje – zdecydowanie nietuzinkowe. Dodatkowo ilustracje mają wiele szczegółów, które można omawiać z dzieckiem w nieskończoność. Na naszej półce na pewno znajdą się kolejne części tej serii. 

Nie chcę mieć kręconych włosów

Anderson Laura Ellen
Centrum Edukacji Dziecięcej

O tym, że samoocena dziecka jest podstawą prawidłowego rozwoju emocjonalnego, przypominać zawsze warto. Samoakceptacja jest tu jednym z elementów, który pomaga budować w dzieciach niezwykłą moc. Ta książka zachęca do samoakceptacji. Do akceptowania i kochania swoich cech. Rude, kręcone – nie ważne. Ważne, że Twoje. Książka o lubieniu siebie w 100%. Zabawnie, trochę przewrotnie pokazuje zmagania małej dziewczynki z akceptacją siebie i swoich bardzo pokręconych włosów. 

Pozycja warta UWAGI!

Klasyka dla smyka

Brzechwa Jan , Tuwim Julian
Papilon

Przepięknie zilustrowany zbiór najbardziej znanych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na pewno nie pierwsza taka książeczka. Ale jeżeli jeszcze nie posiadacie w swojej biblioteczce podobnej pozycji – tą polecam.

Zmartwienie Róży

Percival Tom
Wydawnictwo Zielona Sowa

Kolejna bardzo mądra książka dla dzieci. Tym razem o zmartwieniach i tym jak sobie z nimi radzić. Pokazuje co się dzieje, kiedy pozostawiamy zmartwienie samemu sobie i o tym jak można być przez to nieszczęśliwym. O tym, że warto rozmawiać. O szukaniu pomocy. O tym, że nie jesteśmy sami. Dzieci powinny od samego początku o tym wiedzieć.

Zdecydowanie POLECAM!

Jesteś KIMŚ wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci.

Martyna Broda
Mamania

To książka dla dzieci bardzo wpisująca się w realia naszych czasów. Te treści pomagają się wyciszyć, zapomnieć/wytłumaczyć złe emocje. Treści uspokajają, pozwalają skoncentrować się na swoim oddechu, odprężają. Po dniu pełnym różnych aktywności, przepełnionym ogromem ilości bodźców – znakomicie koi i stabilizuje pobudzenie dziecka. Neutralizuje stres, którego wszyscy doświadczamy (bezwzględni na wiek). Książka nie tylko dla maluchów, przydaje się również starszakom. 

POLECAM!

Zajrzyj do strefy PARENTING, znajdziesz tam o wiele więcej inspirująych artykułów na temat rozwoju dzieci.

Zapraszam Ciebie również do odwiedzania strefy dedykowanej aplikacjom, kanałom i innym przyjaznym małym dzieciom nowym technologiom:  TUTAJ.

Jeżeli podoba Ci się ten wpis. Korzystasz z moich  rad.
POWIEDZ mi o TYM – sprawisz mi tym ogromną radość.
Pozdrawiam!
Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.