bulwary wiślane - syrenka

Bulwary Wiślane: kilka rzeczy za, które bardzo lubię TO miejsce. 

Za piknik pod mostem

Bo gdzie indziej, jeżeli nie tu, można zrobić piknik pod mostem, po którym przejeżdżają co chwilę pociągi, albo nawet Pendolino? Wszyscy Ci, którzy mają w domu małego pasjonata wszelkimi pojazdami zrozumieją jak wielka to może być atrakcja. 

Za przyrodę i naukę na wyciągnięcie ręki

To jest jakby oczywiste. Tuż obok bulwarów mamy Centrum Nauki Kopernik. Już na samym wejściu witają nas dziwne konstrukcje emitujące dźwięki, a nasze z dzieci z typową dla nich ciekawością za każdym razem podchodzą do tej instalacji, jakby widziały ją pierwszy raz. 

Wzdłuż bulwarów możemy sprawdzić jakie zwierzęta żyją w okolicach Wisły, są tam tablice informacyjne ze zdjęciami różnych zwierząt (w szczególności ptaków). 

Za miejsce do rajdu

Oczywista sprawa. Osoby, które mają zmotoryzowane dzieci (hulajnogi czy rowerki) muszą wiedzieć, że długość bulwarów i betonowego chodnika jest atrakcyjnym miejscem do małych “wyścigów”. Czasami jest sporo ludzi i trzeba mieć oczy dookoła głowy. Dorosłych “szaleńców” na rolkach i rowerach nie brakuje. 

Za plażę w centrum miasta i miejsce zabaw przyjazne małym dzieciom

Bardzo fajną atrakcją jest zagospodarowanie kawałka bulwarów na typową plażę z piaskiem, leżakami i fontannami. W upalne dni jest to dobra opcja dla maluchów, które szukają pretekstu do wodnej rozróby. Nie zapomnijmy tylko aby bawiły się w klapkach i chustce na głowie (bo cienia tam nie doczekamy). 

Poza oczywistą atrakcją jaką jest plaża. Są tam trampoliny oraz przy niektórych barach i restauracyjkach nawet mini place zabaw. Można tam znaleźć również tor rowerowo-rolkowy. 

Za przepiękne zachody słońca

To tu można spotkać warszawską legendę

Tak! To tu można sobie zrobić zdjęcie z legendarną warszawską syrenką, dzięki której powstała Warszawa. 

Za pocztówkowe widoki

Przepiękne widoki, unikalne perspektywy – każdy fotograf doceni to miejsce. W jednym miejscu, mamy widok na odległe warszawskie drapacze chmur, Wisłę, Mosty, Pragę, Stadion Narodowy. Same Bulwary Wiślane również są ciekawym tematem pamiątkowych fotek i unikalnych “selfi”.

Bulwary Wiślane

a TY co o nich myślisz?

Jeżeli PODOBA ci się TEN wpis
powiedz mi o tym,
skomentuj, podziel się z innymi lub po prostu polub mój funpage.
Dzięki Twojej reakcji będę wiedziała, które wpisy są dla Was ciekawe, a które tematy lepiej omijać. 
Talkables: every Family has a story, welcome to Ours…

O innych ciekawych miejscach, które odwiedzamy możesz poczytać: TUTAJ.