Aplikacje na wakacje – subiektywny wybór Talkables.

Smartfony towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Bywają mocno pomocne w organizacji dnia codziennego. Równie dobrze ich najnowsze funkcjonalności sprawdzają się w podróży. Powstało mnóstwo aplikacji, które wykorzystują nowe technologie by ułatwić nam różnego rodzaju wyjazdy. Dzięki nim szybko znajdujemy noclegi, rekomendowane knajpki i restauracje, polecane nietuzinkowe miejsca, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach. Aplikacje pomagają nam odszukać najlepsze połączenia lotnicze,  wypożyczyć auto czy pokazać nam najlepszą drogę z punktu A do B.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam apki, które pełnią rolę asystenta podróży. Pomagają w planowaniu wyprawy i nawigują nas podczas jej trwania, oferując dodatkowe możliwości, abyśmy niczego nie przegapili. Sprawdźcie, może któraś propozycja przyda się Wam w kolejnej niezapomnianej podróży? Aplikacje na wakacje iOS.

Mapify
Twój planer podróży

Ta aplikacja zainspiruje do częstszego podróżowania. Razem z nią zaplanujesz całą wyprawę. Apka podpowie co w danej lokalizacji jest warte Twojej uwagi w oparciu o oceny innych użytkowników. Aplikacja umożliwia prowadzenie “pamiętnika z podróży” i jeżeli tylko masz ochotę, możesz podzielić się nim z innymi. Szczególnie fajnie się sprawdza, kiedy jesteście na krótko w danym miejscu i chcecie zobaczyć najciekawsze perełki. Aplikacja umożliwia rezerwację noclegów, sugeruje transport. Aplikacja pozwoli zaplanować podróż do indywidualnych potrzeb każdego. 

Kolejna ciekawa apka do planowania podróży (bardziej lokalnie), pełni funkcję przewodnika.

Dobrym porównaniem jest Tinder, bowiem ta aplikacja bardzo ją przypomina tylko dla miejsc. Za dotknięciem jednym palcem możesz odkrywać atrakcje, możliwości zjedzenia oraz doświadczenia. W aplikacji otrzymujesz dokładną mapę swojej wycieczki, przewodnik po lokalnym jedzeniu, sztuce oraz miejscach wartych odwiedzenia. Na bieżąco dostajesz informacje o odbywających się w danej lokalizacji aktywnościach oraz eventach. Jest jednak ograniczona liczba miejscowości: sprawdź czy miejsce do którego się wybierasz jest na liście, jeżeli tam jest to zwiedzanie będzie świetną i łatwą przygodą.

Hostelworld: Hostels and Hotels
Aplikacja zawiera niespełna 12 milionów recenzji hoteli, b&b i hosteli.

Aplikacja pozwala na wyszukiwanie i porównywanie ofert noclegowych w około 179 krajach na całym świecie. Lokalizacje można oceniać na podstawie wielu zdjęć osób, które nocowały w danym miejscu. Pozwala na podróżowanie na własnych warunkach i na odpoczynek w miejscach spoza popularnych miejscowych broszur. Bez ukrytych kosztów oraz bez opłat rezerwacyjnych. Ta apka umożliwia ustawianie powiadomień oraz wskazówek dojazdu w nawigacji. Aplikacja podpowiada miejsca warte odwiedzenia. W aplikacji tworzona jest również społeczność spotykająca się od czasu do czasu gdzieś na świecie. 

App in the Air
Organizowanie połączeń lotniczych i międzylądowań jest dużo prostsze

Aplikacja opisywana jako asystent lotów i bynajmniej nie jest to przerost formy nad treścią. Jest dostępna na iPada, iPhona, iWatcha. Na bieżąc otrzymasz informację na temat statusu swojego lotu, dostaniesz pomocne wskazówki dotyczące panujących obyczajów na danym lotnisku, mapy lotnisk i o wiele więcej. Za pomocą tej aplikacji masz możliwość sprawdzenia czy twój bagaż podręczny zmieści się w skrytce. Poza tym dostaniesz informację na temat lotu (łącznie z mapą połączenia). W aplikacji jest dostęp do historii Twoich lotów, ze wszystkimi szczegółami. Warto sprawdzić tę apkę.

Tłumacz – Przetłumacz Teraz
Tłumacz zdjęć, tekstu i głosu z dowolnego języka.

Aplikacja umożliwia Ci zrozumienie i dogadanie się w jednym z ponad 110 języków. Możesz tłumaczyć tekst pisany (z informatorów, broszur, menu czy np. wypełniając formularz w szpitalu gdzieś na drugim końcu świata) – wystarczy zrobić zdjęcie danego tekstu. Jest tryb konwersacji, tłumaczenie głosowe oraz klawiatura tłumacza. Z tej aplikacji możesz również skorzystać w swoim iWatch. Aby przetłumaczyć tekst nawet nie musisz wchodzić do aplikacji – wystarczyć zaimplementować widżet.  

W długiej podróży dzieci często się nudzą, sprawdź listę aplikacji (edukacyjnych, pobudzających kreatywność, logicznych), które zainteresowały moje dzieci: TUTAJ.

Znajdź

swoje aplikacje

Zajrzyj do strefy APLIKACJI, znajdziesz tam o wiele więcej wartych uwagi, przetestowanych przez nas “apek”.

 

🤔 Jeżeli podoba ci się ten wpis 🤔powiedz mi o tym,

skomentuj, podziel się z innymi lub polub na moim funpage-u.

Dzięki Twojej reakcji będę wiedziała, które wpisy są dla Was ciekawe, a które tematy lepiej omijać. 

Talkables: every family has a story, welcome to Ours…

Zajrzyj do naszych wpisów o miejscach, w których już byliśmy i sprawdź może też zechcesz się tam wybrać. 

TUTAJ

Sprawdź czy warto tam się wybrać.
Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.