Aplikacje dla małych dzieci – subiektywny wybór Talkables.

Fiete Match
Najpiękniejsza gra memo

Być może jedna z najpiękniejszych gier memo Marynarz Fiete zaprasza dziecko do gry “szukanie par” w swojej latarni morskiej. Za każdym iluminatorem latarni czeka kolejna ekscytująca gra z różnymi motywami i różnymi stopniami trudności. W Fiete Match Fiete jest przeciwnikiem dzieci. W tej grze memo Fiete odbiera karty i pokazuje różne reakcje, tak jak prawdziwy gracz – w zależności od tego, czy wygrywa, czy przegrywa. Jeśli wybór się przedłuża, Fiete czasem nawet zaczyna ziewać. Gra memo w latarni morskiej sprawi, że dziecko będzie się śmiać :). Ta odsłona memo jest ręcznie rysowana i może być odtwarzana na różnych poziomach trudności. Możemy ustawić liczbę kart memo, a także jak dobrze gra sam Fiete. Im wyższe piętro w latarni morskiej, tym trudniejsze zadania. Oprócz logiki, abstrakcji i memo, ta aplikacja dla dzieci oferuje zabawę i trenuje ich empatię.

Fiete Math Learning for Kids
Matematyka dla najmłodszych

Aplikacja, która poprzez zabawę uczy dzieci matematyki. Gra matematyczna Fiete Math ułatwia liczenie dzieciom. W oparciu o edukacyjne podejście Montessori, liczby są dotykowymi przedmiotami, które twoje dziecko może pogrupować, połączyć i pociąć. W tej aplikacji matematycznej dzieci mogą odkryć powiązania między kwotami i liczbami oraz rozwinąć ich zaufanie w radzeniu sobie z nimi. To sprawia, że matematyka jest przyjemna dla dzieci.

Fiete Cars
Kreatywność

W Fiete Cars dzieci są mistrzami budowy. W tej aplikacji dzieci mogą tworzyć własne gry samochodowe. Aby zbudować zabawne trasy samochodowe, dzieci mogą korzystać z szalonych części budynków i efektów specjalnych. Aby jeździć po torach, dzieci mogą wybierać między różnymi kierowcami i niesamowitymi samochodami. Aplikacja Fiete Cars jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5 lat i więcej. Dzieci decydują, co się stanie w ich grze. Wszystko jest możliwe – nawet szalone akrobacje z powodu pierdzenia poduszek lub prędkości rampy z samochodem policyjnym lub relaksujące przejażdżki z Emmą na koniu.

Fiete Puzzle
Układanka dla najmłodszych

Przyjazne dla oka obrazki, które należy dopasować w odpowiednie miejsce na planszy, elementy wydają dźwięki, które dziecko próbuje naśladować, puzzle są duże – więc dla małej rączki łatwo będzie nauczyć się ruchu „przeciągnij i upuść”. Idealne nawet dla 1,5 rocznych dzieci. 

Fiete Farm
Poznajemy życie na farmie

Cock-a-Doodle-Doo! Przeżyj dzień na farmie z marynarzem Fiete: prowadź ciągnik, karm kotki i świnie, opiekuj się krową i kurami, zbieraj marchewki, strzyżone owieczki i piła jak prawdziwy rolnik i wiele więcej.

Fiete Hide and Seek
Zabawa w chowanego

Każde dziecko uwielbia zabawy w chowanego. W tej aplikacji dla małych dzieci, Ukrył się sam Marynarz Fiete. Czy możesz go znaleźć? Gra w chowanego z dużą ilością uroczych zwierzątek. Dla dzieci w wieku od ok. 3 lat. W aplikacji dla dzieci Fiete Hide and Seek żeglarz Fiete ukrywa się w kolorowych krajobrazach i dzieci zadaniem dzieci jest go odznaleźć.

Tiggly Chef Addition: Preschool Math Cooking Game
Nauka matematyki, utrwalanie nazw różnych potraw w języku angielskim

Jest to aplikacja do nauki matematyki, która pomoże Twojemu dziecku uczyć się dodawać.  Prosta w obsłudze, 3 poziomy trudności, przy okazji dziecko utrwala sobie znajomość nazw warzyw oraz owoców, a także innych składników w języku angielskim. W efekcie mieszania różnych składników powstają niestworzone potrawy, budzące śmiech dziecka (dzieciaki pomagają Szefowi Kuchni przygotować swój słynny Szpinakowy tort Hula Monkey i ponad 40 innych skandalicznych potraw. W nagrodę dziecko może „pożreć” swoją potrawę – nagrywając dzikie dźwięki kąsania, a później bez końca je odsłuchiwać. Świetna grafika;

Tiggly Doctor: Spell Verbs and Perform Actions Like a Real Doctor
Nauka angielskiego, czasowniki

Pozwól swojemu dziecku na chwilę stać się lekarzem. Nauka czasowników po angielsku w trakcie przeprowadzania diagnostyki lekarskiej, śmieszne animacje dodają dodatkowych atrakcji)

Tiggly Addventure: Number Line Math Learning Game
Nauka matematyki

Nauka matematyki w języku angielskim poprzez zabawę, dla dzieci które znają już cyferki oraz wiedzą co to dodawanie oraz odejmowanie, to do czego przyzwyczaiły już gry tiggly to śmieszne animacje, na które z pewną dozą ekscytacji czekają dzieciaki.

Tiggly Chef Subtraction: 1st Grade Math Game
Nauka matematyki

Tym razem szef kuchni Tiggly prowadzi eksperymenty najczęściej kończące się efektowanym wybuchem, uczy przy tym odejmowania, masa śmiechu gwarantowana – bo komu w wyniku odejmowania kiełkuje cytryna na nosie ?😉)

Tiggly Cardtoons: 25 Interactive Counting Stories
Kreatywność, tworzenie historyjek

Liczenie, zbieranie, wybieranie zachęcające do tworzenia różnego rodzaju historyjek, nietuzinkowa grafika.

Tiggly Safari: Preschool Shapes Learning Game
Nauka kształtów dla przedszkolaków.

Wybieranie kształtów po to by stworzyć przyjazne zwierzątka: gra wspiera naukę kształtów oraz posługiwania się przestrzenią, kolejny raz muszę pochwalić grafikę! 😊

Tiggly Shape’s Got Talent
Nauka kształtów w języku angielskim

Czytaj, odtwarzaj i nagrywaj własne historie! Wciągająca gra interaktywna i wczesna geometria, która pomoże Twojemu dziecku poznać kształty i rozwinąć umiejętności myślenia przestrzennego!

Aplikacje dla małych dzieci na tablecie i innych urządzeniach

Przede wszystkim, z aplikacje dla małych dzieci, korzysta mój starszak. Jednakże mamy kilka układanek, które przypadły do gustu mojej młodszej damie, z którymi to bardzo dobrze sobie radzi. Moja córa teraz ma dosłownie przysłowiową fazę na wszelkie układanki, puzzle i klocki. Co ważne, aplikacje dla małych dzieci wybieram na podstawie własnych testów. Nigdy nie zgadzam się na instalowanie “apki” bez wcześniejszej jej analizy. Program dla dzieci musi być adekwatny do ich momentu rozwojowego. Szczegółowy artykuł o małych dzieciach w świecie technologii możecie przeczytać TUTAJ. Opisuje tam wszystkie fakty oparte o naukowe badania i zwracam uwagę na problemy, które mogą wystąpić, jeżeli pozostawimy nasze dzieci w świecie technologii samym sobie. 

Rodzaj aplikacji ma znaczenie

Wiem, że może zabrzmi to jakbym zmuszała Młodego do skrupulatnej nauki już w wieku 5 lat. Jednak nic bardziej mylnego. Jest wiele bardzo ciekawych propozycji, które poprzez kreatywną zabawę rozwijają umiejętności matematyczne, logiczne, artystyczne czy literkowanie. Wbrew temu co się powszechnie uważa na temat apek, jest wiele godnych polecenia malowanek oraz tych aplikacji, które ćwiczą pamięć (memory). Podsumowując, nie korzystamy z gierek z rodzaju „chodzisz ludzikiem i zbierasz punkty”, „ścigasz się w formule 1” czy „budujesz kolejne domy”, a już na pewno nie bierzemy pod uwagę strzelanek.

Aplikacje dla małych dzieci, ich wybór nie może być pozostawiony przypadkowi.

Pamiętajmy, tak młody człowiek nie rozumie świata wirtualnego. Nie postrzega jeszcze rzeczywistości tak jak postrzega ją osoba dorosła. To co ważne, nie potrafi rozdzielić dobra od zła, tego co wirtualne od tego co realne, nie posiada umiejętności poprawnego definiowania i klasyfikowania w umyśle.  Wszystko bierze na poważnie. Granica między dobrem i złem nie jest sztywnie określona. Młody człowiek dobrze rozumie tylko te zachowania, z którymi spotyka się na co dzień i które zostały mu wytłumaczone i na tej podstawie ułożone w młodziutkim umyśle. Reasumując, wiele zależy od nas i naszego zaangażowania w proces poznawania nowych technologii przez nasze małe dziecko.

Dlatego „zabijanki” są zupełnie nieodpowiednie dla dzieci w tak młodym wieku.

Drodzy rodzice, opiekunowie, na tym etapie, korzystajmy tylko z tych opcji, które wniosą coś do rozwoju naszego malucha, te które sprawią mu przy tym radość i wzbudzą ciekawość szerszego poznania. Nie próbujmy tych małych ludzi zamykać szczelnie w wirtualnym świecie, który jest niekontrolowany i niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Bądźmy uważni i sprawdajmy sami na sobie jakie aplikacje proponujemy dziecku i czy są one dla nas wystarczająco zajmujące.

Znajdź

swoje aplikacje

dla małych dzieci

Zajrzyj do strefy PARENTING, znajdziesz tam o wiele więcej inspirująych artykułów na temat rozwoju dzieci.

Zapraszam Ciebie również do odwiedzania strefy dedykowanej aplikacjom, kanałom i innym przyjaznym małym dzieciom nowym technologiom:  TUTAJ.

Jeżeli podoba Ci się ten wpis. Korzystasz z moich  rad.
POWIEDZ mi o TYM – sprawisz mi tym ogromną radość.
Pozdrawiam!
Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.