Sytuacja z życia wzięta: „Zapraszam”.

Kolega, taki typowo korpo-ludek, pracuje od 9:00 do 18:00 (często dłużej). Wraca do domu zazwyczaj totalnie wymięty i padnięty. Partnerka status bardzo podobny. Tego dnia oboje mieli parszywy dzień w pracy. Od razu po wejściu do mieszkania polegli na kanapie, być może nawet przysnęli. Nie pamiętają. Włączony telewizor dodatkowo zagłuszał wszystkie inne odgłosy. Tak, tego dnia nie zamknęli na zamek drzwi wejściowych. Ze zmęczenia, roztargnienia… Wystarczyła chwila. Włamywacz nacisnął klamkę i otworzyła się skrzynia nie jego skarbów. Wyciągną rękę po leżący obok na komodzie portfel, pęk kluczy, klucze od auta. Chwila… i jak wielkie zdziwienie i niedowierzanie, kiedy właściciele mieszkania zorientowali się co się stało.

Szczęście: auto dalej stało na swoim miejscu (może akurat złodziej zapomniał prawka), albo co bardziej prawdopodobne, po prostu kradł dalej.

Podsumowanie strat: gotówka z portfela, karty płatnicze, dokumenty, karty klubowe i lojalnościowe (blokada kart płatniczych (czas oczekiwania na nowe), blokada kart klubowych i lojalnościowych, skórzany portfel jeszcze z czasów studenckich imprez (czyli cała masa wspomnień), klucze do mieszkania, biura w pracy, skrzynek, auta (czyli wymiana wszystkich zamków, wizyta w salonie samochodowym).  

Wystarczył gorszy dzień, krótka chwila…

system alarmowy - 1

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo stało się poszukiwanym przez Nas dobrem, a nawet luksusem.

Z każdej strony jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zagrożenia (kradzież, zalanie, pożar itp.). Myśl o utracie majątku, o ryzyku zniszczenia Naszego dorobku, czy też o rychłej utracie zdrowia, często nie pozwala swobodnie funkcjonować. Blokuje nasze plany, marzenia.  Często, kiedy dominuje poczucie braku kontroli nad tym co się dzieje z naszym majątkiem w danej chwili, czujemy się nieswojo i trudno o swobodny odpoczynek podczas urlopu.  

system alarmowy - 2

Technologia wychodzi temu naprzeciw i podaje rozwiązania uszyte na miarę naszych potrzeb: funkcjonalny system alarmowy

Jeszcze do niedawna system alarmowy pełnił funkcję czysto informacyjną – sygnalizował, iż w danym miejscu dzieje się coś złego. Teraz nasz domowy alarm to cała gama funkcjonalności, które są dobierane zgodnie z naszymi życzeniami i które możemy kontrolować za pomocą smartfona, z każdego miejsca na ziemi.

System alarmowy to zdecydowanie coś więcej niż ochroni naszego życie, bezpieczeństwa naszego mienia. Jego dodatkowe funkcje są w stanie sprostać nowym wyzwaniom oraz naszym oczekiwaniom.

System alarmowy ułatwia codzienne życie

Dobrze zaprogramowana i zsynchronizowana system alarmowy jest w stanie w dużym stopniu ułatwić nam życie i zintegrować wszystkie potrzebne nam funkcje. Zaczynając od zautomatyzowania niektórych codziennych czynności, otrzymamy dodatkowych kilka minut każdego dnia. Możemy sterować w dowolny dla naszych potrzeb sposób oświetleniem zewnętrznym oraz wewnętrznym, automatyką garażową oraz bramową, elektrycznie sterować roletami, oknami, drzwiami, systemami klimatyzacji, ogrzewania oraz wentylacji, sprzętem audio-wideo, a nawet automatycznie zraszać nasz trawnik. Taki system pozwala nawet symulować obecność lokatorów wtedy, kiedy nie ma ich w domu.

Nowoczesny system alarmowy, to nie tylko skuteczne zarządzanie i sterowanie, ale również wygoda obsługi. Centrala rozbudowana o odpowiednie moduły powiadamiania oraz odbioru sygnałów sterujących, może powiadamiać o zaistniałych zdarzeniach sygnalizacją świetlną lub dźwiękową (sygnał syreny), telefon na wprowadzony numer kontaktowy (poprzez GSM)  lub wiadomość SMS,  za pomocą Internetu (np. e-mailem). 

system alarmowy - 3

System alarmowy zadba o Twój budżet

Funkcje nowoczesnych systemów alarmowych są w stanie zadbać również o nasz budżet, możemy sterować ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem itp. Energia niezbędna do ogrzewania domu, może być także zaoszczędzona poprzez właściwe wykorzystanie czujek magnetycznych zamontowanych w oknach. Potrafią one wyłączyć ogrzewanie w pomieszczeniach, w których okna zostały zamknięte, po to by cenne ciepło nie uciekało – w momencie otwarcia, któregoś z okien, ogrzewanie natychmiast się w danym pokoju wyłączy. Możemy zaprogramować również konkretną temperaturę w konkretnym pomieszczeniu (bądź za pomocą zamontowanego w naszym domu systemu grzewczego, bądź też klimatyzacji), np. tak aby w dzień była wyższa, natomiast w nocy niższa lub odwrotnie – według indywidualnych preferencji.

Możemy także ograniczyć w naszym domu koszty związane z oświetleniem. Odpowiednie rozmieszczenie czujek ruchu i zaprogramowanie systemu alarmowego pozwoli na włączanie świateł w momencie wykrycia przez czujkę obecności domowników, jak i wyłączanie w momencie ich braku. Nie musimy wówczas pamiętać o wyłączaniu świateł – zrobi to za nas nasza centrala alarmowa.  Co więcej, jeżeli mieszkamy w domu, możemy również zarządzać oświetleniem wokół domu, które będzie się załączać jedynie w momencie, kiedy czujki wykryją ruch człowieka.

Jednak nie tylko światłem oraz ogrzewaniem możemy sterować, lecz również wszystkimi urządzeniami pobierającymi prąd. W tym wypadku, po włączeniu czuwania i wyjściu z domu dopływ prądu do urządzeń takich jak telewizor, komputer czy sprzęt DVD zostaje odcięty. To wszystko oznacza, iż unikniemy zbędnego poboru prądu, a tym samym zaoszczędzimy więcej pieniędzy.

system alarmowy - 4

Puenta

Wybór systemu alarmowego przyniesie nam wiele korzyści – nie tylko spokój ducha, ale także pozwoli uzdrowić nasz domowy budżet i zaoszczędzić tych kilka dodatkowych chwil. Mamy do wyboru rozwiązania dedykowane dla domków jednorodzinnych, oraz takie kierowane do osób mieszkających w blokach.  Warto się nad tym zastanowić!

Polecam sprawdzić ofertę: TUTAJ

Kolejne wpisy z serii Projekt Nowe M. : TUTAJ.

Zapraszam do śledzenia naszego LifeStory z wyzwaniem, jakie jest Nasze Nowe Mieszkanie.

Jeżeli PODOBA ci się TEN wpis
powiedz mi o tym,
skomentuj, udostępnij i podziel się z innymi lub polub mój funpage.
Dzięki Twojej reakcji będę wiedziała, które wpisy są dla Was ciekawe, a które tematy lepiej omijać. 
Talkables: every Family has a story, welcome to Ours…
Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.