Papierowe zabawy to świetne pomysły na długie jesienno-zimowe wieczory.

Czasami każdej mamie czy tacie zdarza się gorszy dzień. Bardzo ciężko wtedy o energię do wyszukiwania nowych pomysłów i kreatywność. Dopadają nas wyrzuty sumienia, że z powodu naszej chandry nie mamy siły by ciekawie zajęć nasze dziecko. Oczywiście możemy zaproponować kolejny odcinek różowej świnki bądź niesamowite przygody dzielnego strażaka. Jednak istnieje jeszcze inne rozwiązanie.

papierowe zabawy - 3

W takich momentach, z pomocą przychodzą takie pozycje jak: Papierowe zabawy.

Nie dość, że dostajemy całą instrukcję zabawy, to w książce znajdziemy już wycięte z papieru odpowiedniej wielkości figury z których nasze dziecko będzie mogło zbudować wybrany obrazek. Elementy konstrukcyjne (kolorowe koła i kwadraty różnej wielkości) wystarczy wypchnąć palcami z załączonego szablonu. Dodatkowo warto mieć pod ręką klej, kredki oraz blok techniczny kolorowy. Sama instrukcja prowadzi nas krok po kroku do celu. Dodatkowo autorzy podpowiadają jak rytmy i dźwięki mogą pomóc w rysowaniu dodatkowych elementów obrazka.

Papierowe zabawy wspierają pozytywnie rozwój motoryki małej.

Składanie małych kwadracików i kółeczek świetnie ćwiczy małe paluszki naszych pociech. A układanie obrazka i przyklejanie do kartki elementów kształtuje precyzję i ćwiczy koordynację oko-ręka. Jeżeli do naszej zabawy wykorzystamy jeszcze dźwięki, pobudzimy rytmikę.

papierowe zabawy - zając Kuba

Dzieciaki świetnie się przy tym bawią. Zawsze do gotowego projektu dodają coś od siebie co pobudza ich kreatywność. Czasami powstają całe historie. Papierowe zabawy kształtują całe procesy twórcze naszych dzieci.

Ktoś może zarzucić, że nie ćwiczymy wycinania itp. To prawda tym razem nie ćwiczymy. Jednak na pewno będą inne okazje, aby poćwiczyć tę umiejętność.

U nas te książeczki sprawdzają się zarówno wtedy, kiedy za oknem leje deszcz, ale także wtedy, kiedy dopada nas jakaś choroba.

Zadania nie są skomplikowane. Jedna konstrukcja zajmuje do 30 minut ze wszystkim. Jest to dokładnie taki czas, podczas którego nasze dziecko jest w stanie się skupić i z przyjemnością stworzyć wybrany projekt.

Polecamy! 

Kolekcja indywidualnego rozwoju Pięciolatki. Papierowe zabawy
Dorota Dziamska
Wydawnictwo: NOWA ERA
Kolekcja indywidualnego rozwoju Sześciolatki. Papierowe zabawy
Dorota Dziamska
Wydawnictwo: NOWA ERA

Zajrzyj do strefy PARENTING, znajdziesz tam o wiele więcej ciekawych pomysłów na spędzanie czasu ze swoimi dziećmi.

Jeżeli podoba Ci się ten wpis. Korzystasz z moich  rad. POWIEDZ mi o TYM – sprawisz mi tym ogromną radość.

Pozdrawiam!

Polub mój Funpage.
Zajrzyj na mój Instagram.
Odwiedź mój Pinterest.